تبلیغات
بهترین و خفن ترین کلیپ ها|کلیپ های رقص | کلیپ های ناجور | کلیپ های دوربین مخفی | کلیپ های خنده دار | کلیپ های عاشقانه | پاورپوینت | کلیپ های مذهبی
عضویت در سایت
جستجوگر
  
آرشیو
درگیری شدید لفظی بین نخست وزیر ترکیه و رئیس جمهور اسرائیل

 

دانلود   2.6MB

برگزاری اجلاسی با عنوان غزه مدلی برای خاورمیانه در حاشیه اجلاس جهانی داووس با درگیری لفظی شدید رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل نیمه کاره ماند.

در آغاز این جلسه که عمر موسی دبیر کل اتحادیه عرب نیز در آن حضور داشت شیمون پرز با حرکات دست و انگشت به طرزی تحقیرآمیز اردوغان را خطاب قرار داد و گفت: شما از مبارک رئیس جمهور مصر و مسئول فتح اطلاع بیشتری ندارید. مبارک حماس را تقبیح کرده است. شما چگونه می توانید در این زمینه اظهار نظر کنید؟

سخنان 25 دقیقه ای رئیس جمهور اسرائیل که مشخص بود از موضع برتر صحبت می کند باعث واکنش اردوغان شد و او از رئیس جلسه درخواست وقت کرد.

با عدم موافقت رئیس جلسه، اردوغان آرامش خود را از دست داد و گفت: یک دقیقه وقت می خواهم. و سپس شروع به انتقاد شدید از اسرائیل نموده و گفت: آقای پرز، شما سنتان از من بیشتر است، به سنتان احترام می گذارم و صدای من بلند نیست، صدای شما بلند است چرا که به لحاظ روانی آشفته هستید. صدای شما بلند است چرا که به دلیل جرمهایی که انجام داده اید روحیه خود را باخته اید. شما کشتن انسانها را به خوبی بلد هستید. خوب می دانم که چگونه کودکان را هدف قرار می دهید و می کشید. دو نخست وزیر شما حرفهای مهمی را به من گفته اند. نخست وزیرانی دارید که می گویند هنگامی که با تانک وارد فلسطین می شویم خود را بسیار خوشبخت احساس می کنیم.

در این هنگام مجری برنامه با زدن به پشت اردوغان خواست سخنان او را قطع کند و به میان حرفهای وی پرید تا سخنان او شنیده نشود. این امر باعث عصبانیت اردوغان شد و وی گفت: در ماده شش تورات آمده است که انسانها را نکشید، اما شما می کشید. این هم بسیار عجیب است.

و بعد در حالی که مجری برنامه - که نویسنده روزنامه واشنگتن پست است - سعی در قطع سخنان اردوغان داشت وی از نویسندگان یهودی مطالبی را مبنی بر انسان کشی اسرائیل آورد. و در اخر گفت: اجلاس داووس برای من تمام شده است، هرگز پا به داووس نخواهم گذاشت. دموکراسی شما این است؟ (برای پرز) 25 دقیقه وقت داده اید و من 12 دقیقه صحبت کرده ام. این قابل قبول نیست.

بعد از این اتفاق، شیمون پرز ضمن تماس تلفنی با اردوغان از وی معذرت خواهی کرد.

بسیاری از روزنامه نگاران و شبکه های تلویزیونی ترکیه، اقدام مجری این نشست را مبنی بر قطع سخنان اردوغان غیرقابل پذیرش خواندند.

اردوغان در پاسخ به سئوالی درباره مناقشه لفظی وی با رئیس جمهور اسرائیل گفت: پرز با یک رئیس یک قبیله صحبت نمی کند، او با نخست وزیر کشور ترکیه صحبت می کند و باید طرز صحبت کردن را یاد بگیرد.

نخست وزیر ترکیه ساعت 3 بامداد جمعه به وقت ایران وارد فرودگاه استانبول شد و هزاران نفر از مردم استانبول در نصفه های شب به فرودگاه آمده و استقبال باشکوهی از وی به عمل آوردند.

ترکیه یکی از کشورهایی بود که از ابتدای حمله اسرائیل به غزه این عمل را شدیدا محکوم کرده بود و هر روز هزاران نفر از مردم آن کشور تظاهرات خودجوشی را در حمایت از فلسطینیان انجام داده اند. ضمن آنکه در چارچوب برنامه شبکه تلویزیون دولتی ترکیه در حمایت از مردم غزه تا کنون میلیونها دلار کمک مردمی برای غزه جمع آوری شده است.

صفحات سایت
مطالب پیشین
کلیپ شوخی حیوانات

دعوای خشن

کلیپ جالب

ماجراجویی عرب ها

کلیپ خنده دار

کلیپ هندی

کلیپ جنیفر لوپز

کلیپ از اسکوتر

کلیپ زندگی دیوانه وار از ریکی مارتین

مصاحبه با اعضای یک خانواده مستمند ایرانی+تکه هایی از افشاگری های آقای پالیزدار

کلیپ موبایل خنده دار کودکان

کلیپ موبایل رکورد جهانی اسکیت

کلیپ موبایل خالی بندی فیلم هندی

کلیپ موبایل بازی کودک با مار

کلیپ موبایل فوتبالیست دختر

کلیپ رقص سربازها

رقص جمعی دخترا با آهنگ نازی

پاره شدن شلوار حین رقصیدن

دهه شصت-محسن نامجو-کنسرت در سان فرانسیس کو

اعدام از باسن!

دختر در پمپ بنزین

لاس زدن!

خطا های خیلی خشن در فوتبال

ادعای عجیب احمدی نژاد درباره اظهارات رئیس کل مخالفان خودش

برنامه آموزش آشپزی در شبکه تهران: رابطه وضو گرفتن با پیتزا درست کردن!

آموزش برقراری ارتباط با دختر ها

سیاست دفاعی شاه سابق ایران

کلیپ تبلیغاتی هوندا با حضور محمود احمدی نژاد

دزدی در روز روشن!

مصاحبه طنز شیرازی

بهترین و پربازدیدترین لینک باکس ایرانی